Japán kalligráfia és képeslapfestő workshop Hanával / “Egy műhelyben a festőkkel” Japán hétvége

14 000 Ft

2024. február 1. 10-15.30, Dunakeszi

Február első hétvégéjén folytatódik az “Egy műhelyben a festőkkel” sorozat. Február első hétvégéjén a japán művészettel igyekszünk megismerkedni, és ebben fogunk nyakig merülni a rajztanodában az “Egy műhelyben a festőkkel” sorozat folytatásában.

Mikó Flóra (alias Hana) a Momiji Japán Nyelviskola oktatója és a tulajdonos “jobbkeze”. A nyelviskolában a nyelv mellett a kultúra megismertetésével is elhivatottan foglalkozik. Rendszeresen tart kulturális foglalkozásokat, így shodō-t (japán kalligráfia) és e-tegamit (japán képeslapfestészet), amelyek ezen workshopnak is a fő témái. A szombati workshopján akár előzetes rajz- és festőtudás nélkül is autentikus japán alkotó technikákat sajátíthatunk el tőle.

Elfogyott

Leírás

Az “Egy műhelyben a festőkkel” című sorozat azoknak szól, akik komolyabban érdeklődnek neves festők munkássága iránt és az alkotáson keresztül szeretnének a világukhoz közelebb kerülni, tőlük és rajtuk keresztül tanulni.

Február első hétvégéjén a japán művészettel igyekszünk megismerkedni, és ebben fogunk nyakig merülni a rajztanodában az “Egy műhelyben a festőkkel” sorozat folytatásában. A sorozat programjain eddig korabeli és kortárs klasszikus festőlegendákkal ismerkedhettetek meg, most viszont az idő helyett térben utazunk: erre a különleges két napra most olyan szakértőket és művészeket hívtam meg, akik a japán témában, illetve a japán kultúrához kapcsolódó alkotó technikákban több évtizedes tapasztalattal rendekeznek.

2025. február 1. szombat, 10-15.30

Japán kalligráfia és képeslapfestő workshop Hanával

~

Ki tanít?

Mikó Flóra (alias Hana) a Momiji Japán Nyelviskola oktatója és a tulajdonos “jobbkeze”. A nyelviskolában a nyelv mellett a kultúra megismertetésével is elhivatottan foglalkozik, rendszeresen tart kulturális foglalkozásokat, így a shodō-t (japán kalligráfia) és e-tegamit (japán képeslapfestészet), amelyek a február 1-i workshopnak is a fő témái.

Hana így mesél magáról: Két dolog egészen kiskoromtól kíséri az életemet: az alkotás és Japán. Az alkotás terén rengeteg mindent kipróbáltam, Japán pedig hivatás lett. Emellett több, mint 10 éve kutatom a kanjik (japán írásjegyek) tanításának lehetőségeit és módszertanát. Japán kalligráfiában Takeda Rie sensei volt rám nagy hatással, akinél kulcsfontosságú a zen buddhizmus és a mindfullness szemlélete. A kalligráfia szabályozottságának ellentéte az e-tegami szabad, játékos és kedvesen esetlen kifejezésmódja. A kettőt együtt nézve láttam meg, milyen érdekes önismereti folyamatot lehet közben átélni.”

Mit tanít?

A Shodō, a japán kalligráfia a Zen Buddhizmusból ered, és a sok szabály (például az ülés, légzés, ecsetfogás) mellett a mindfullnes is szerepet kap. Hana ebbe szereti finoman belevinni a chi energia mozgást is. Az izgalmas bevezető után a kalligráfiáról és a kanjikról (a japán írásjegyek eredete, de megtudhatjuk többek közt, hogy miért zseniális a japán írás például az agyféltekék harmonizációja szempontjából is) megismerkedünk az eszközökkel, így a washival (japán papír), a tussal, a pecséttel, és minden egyébbel, ezek autentikus használatával, majd a gyakorlati bemutató után következik az elmélyült alkotás, a kanjik írása/gyakorlása.

Az ebédszünet után japán képeslapfestésbe kezdünk. Az E-tegami lényegét jól kifejezi a mottója: “Nem baj ha ügyetlen, úgy jó, ha ügyetlen”. Ennek gyakorlását egy kalligráfia mester kezdte el, aki besokallt a rengeteg szabálytól. Ez pont annak az ellentéte… Jellegzetességei: a lazaság és a szabálytalanság, mindig a pillanatnyi hangulatot, érzelmet fejezzük ki, festménnyel és szavakkal is, szabálytalan “remegő” vonalakkal, amelyeknek így már művészetterápiás értékük is van. A Shodōhoz is használt ecsettel és tussal festünk, akvarellpapírra, és színes akvarellfestékkel fogjuk kifesteni az alkotásainkat.

A workshop hangulatából és alkotásaiból [a képek kattintással nagyíthatóak]:

Hol leszünk?

A Tina Rajztanodája alkotóműhelyében: Dunakeszi, Németh László köz 11. Budapestről a Nyugatiból háztól-házig autóval vagy vonattal kb. 25 perc, a vonatok hétvégén is fél óránként járnak.

Hogyan zajlik az alkalom?

Az alkotóműhely, ahol dolgozni fogunk

A dunakeszi alkotóműhelyben találkozunk 9.45 után, itt kávéval, teával, oldott hangulatban várunk téged. 10 órától kb. 15.30-ig fogunk alkotni.

Az oktató elméleti bevezetőt tart a témáról és a technikáról, majd előfesti, azaz be is mutatja azt. Az idő nagy részében azután workshop jellegű alkotó foglalkozás lesz, amelyhez minden eszközt biztosítunk.

Mennyibe kerül?

A workshop díja 14.000 forint. 

A jelentkezésed után automatikus visszaigazolást kapsz, ez alapján a program díjának előzetes befizetésével biztosítod a helyedet. Szükség esetén kétszeri részletfizetés lehetséges. A fenti díjban MINDEN, a tanfolyami alkalmakon szükséges eszköz és alapanyag benne foglaltatik, esetleges különleges előkészületekről a visszaigazolásból tájékozódhatsz.

___

A termékképeken az oktató és tanítványai alkotásai láthatóak, ezeket engedély nélkül felhasználni tilos.

Értékelések

Még nincsenek értékelések.

Csak bejelentkezett és a terméket már megvásárolt felhasználók írhatnak véleményt.